מהי דיאטה מותאמת אישית?

בשנת 2015, החלו מתגלים ממצאים חדשים, במחקר פורץ דרך מטעם מדעני מכון ויצמן, שהצביעו על הבדל משמעותי ברמות הסוכר בדם בין אינדיבידואלים בעלי מאפיינים דומים, מבחינת גיל, משקל, מין ומבנה גוף, אף על פי שצרכו מזון דומה לחלוטין בהרכבו.

מחקר זה, נתן גושפנקה מדעית לאשר היה ידוע כבר אלפי שנים באסכולות הרפואה האלטרנטיבית והמסורתית, אשר לא עשו את החלוקה האנרגטית על פי כמות האנרגיה הקלורית אותה צבר המזון, אלא על פי יכולת הפירוק ואפקט הדומינו שנוצר מצריכתו, וזאת על פי התאמה אינדיבידואלית הנגזרת בין היתר גם מאופיו של האדם על סממניו השונים.
משמע, אם עד אותו המחקר, היה מקובל להניח כי משקלנו נובע אך ורק מכמות האנרגיה הנמצאת במזון אותו אנו מכניסים לגופינו מול כמות האנרגיה אותה אנו מוציאים, היום אנו מבינים גם מהבחינה המדעית המודרנית, כי לא כך הדבר.

לדוגמא, נבדקת אשר סבלה מהשמנת יתר וממאפיינים קדם-סוכרתיים, כנפילות מתח רבות וחולשה, כל שכן, עברה בחייה דרך מגוון רב של דיאטות בעברה, למדו החוקרים כי רמות הסוכרים שבדמה מזנקות באופן נחסר תקדים דווקא לאחר צריכת עגבניות בעוד אצל נבדקים אחרים, אגסים היו אלה אשר גרמו לעלייה גבוהה משמעותית ברמות הסוכרים בדם אף יותר מאשר עוגיות שוקולד.

ממצאים אלו, הטילו ספק ממשי במוסכמות המדעית הנוגעת למה תיחשב תזונה בריאה וגורסים למעשה, כי התאמה אישית של הרגלי אכילה שעל-פי הרכב המקירוביום הביולוגי במעי של האדם, הינה הכלי העוצמתי והמדויק ביותר, כתחליף אפקטיבי למשטרי הדיאטה הנפוצים, לצורך השמירה היעילה ביותר על בריאותנו.

ממצאים אלו עשויים להסביר טוב יותר מדוע אחדים מאתנו נאבקים להסיר משקל מגופם בעוד אחרים, הצורכים את אותו המזון, נותרים חטובים ורזים.
על ידי ניתוח מספר בדיקות פשוטות, ניתן להתאים דיאטה אפקטיבית, קלה וקצרת מועד ובעלת תוצאות ממשיות, בהצרת היקפים, הורדת משקל, העלאת מצב הרוח והאנרגיה הפנימית, דרך התפטרות מתסמינים ביולוגיים התמכרותים המכשילים אותנו בכל דיאטה אחרת.