מהו הטיפול בפרחי באך?

הטיפול בפרחי באך, נקרא על שם חוקר ומפתח השיטה, ד”ר אדוארד באך, אשר פעל רבות כחוקר מחלות, רופא והומאופת בראשית המאה ה19 והביא לגילוים חשובים בתחום המחקר ההומאופתי.

באך האמין שלמצב הנפשי של האדם תפקיד מפתח בשמירת בריאותו הפיזית ובזירוז תהליך החלמתו. לשם כך, באך סיווג שלושים ושמונה מצבים נפשיים שונים להם רקח שלושים ושמונה תמציות פרחים בהתאמת גוף ונפש.

בבסיס השיטה, כל תמצית משלושים ושמונה התמציות שמצא באך, פועלת ומגרה תדר אנרגטי רגשי, הזהה לתדר המהדהד בתכונה הדומיננטית המיוצגת בפרח.

כך לדוגמא, כאשר תכונה מסוימת נמצאת בחסר בסביבתנו, היא אינה מאוזנת ואנו סובלים מחסרונה, וכך יוצא גם התדר הנפשי מאיזון.

לפי שיטתו של באך, המים נושאים זיכרון, אשר בא לידי ביטוי בעזרה עדינה לגוף, להיזכר את אשר הוא חסר. כאשר שותים מים שנמצאו בריכוזים נמוכים של הפרח המתאים ביותר לתכונה הנדרשת, יהיה בכך להדהד את התדר הנשכח אל המים מהם עשוי גופינו, עד בתורם יחזירו באטיות את הגוף לאיזונו בתיקון עדין, מרמת המולקולות ועד למערכות המורכבות ביותר מהם אנו עשויים.

תמציות באך מופקות משיחים ועצים, ניצנים, ופרחים, ע”י השרייתם של פרחים בקערה עם מי מעיין הממוססים את תכונותיהם באידוי תחת השמש, או מהרתחת חלקים יותר אגרסיביים כענפים ועלים במים אשר יסוננו בתורם, יעורבו באלכוהול וידוללו מספר פעמים במים אשר יעבירו את תכונותיהם פעם אחר פעם, מכלי אחד לשני.

על ידי שימוש בפרחי באך, תמציות פרחים מסוימות יובילו לריפוי עצמי על ידי טיהור אנרגטי מגורמים רגשיים שליליים נפשיים, אשר ביכולתם להניע זרם בתוכנו שיש בו לתרום לשלוותנו הנפשית, במיוחד בהתמודדות עם מצבי דיכאון, לחץ, חרדה, פחד, כעס, הבאים לידי ביטוי גם בהימנעות, דאגות יתר, תחושת ערך עצמי נמוך, אשמה ובדידות.